LAJMI I FUNDIT:

Rikthim fantastik nga Atalanta, Roma rrëshqet në Bergamo (Video)

Rikthim fantastik nga Atalanta, Roma rrëshqet në Bergamo (Video)

Roma ka pësuar një humbje të merituar në udhëtim tek Atalanta.

Reklama

Pasi shkëlqyen në pjesën e parë, Roma lëshoi lojën nga dora dhe pësoi dy gola për të humbur me rezultat minimal 2-1 nga Atalanta.

Mysafirët ishin më të mirë në 45 minutat e para të ndeshjes ku shënuan edhe një gol.

Fillimisht rrezikoi egjiptiani, Mohamed Salah kur doli përballë Etrit Berishës por që shqiptari priti me mjaftë sukses.

Salah dështoi edhe dy herë të tjera përballë Berishës, para se të fitoi një penalti kur goditjen e tij e ndali me dorë mbrojtësi brazilian Toloi.

Diego Perotti në një duel gjatë pjesës së parë të ndeshjes Atalanta - Roma
Diego Perotti në një duel gjatë pjesës së parë të ndeshjes Atalanta – Roma

Nga pika e bardhë i saktë ishte sulmuesi argjentinas Diego Perotti në minutën e 40-të.

Në pjesën e dytë ishin vendasit të Atalantës që dominuan dhe sulmuan vazhdimisht Romën.

Ishte minuta e 62-të e takimit, kur mbrojtësi Mattia Caladra pasi depërtoi në zonë shënoi për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Po luhej minuta e fundit e ndeshjes, kur Leandro Paredes shkaktoi një penallti ndërsa Kessie shënoi për fitoren e madhe të Atalantës 2-1.

Pas kësaj humbje Roma mbetet në pozitën e dytë por tani me shtatë pikë më pak se lideri Juventus.

Ndërkohë Atalanta e portierit shqiptar Etrit Berisha zë pozitën e pestë në tabelë me 25 pikë të tubuara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori