Vdekja e Olivia Newton-John, këngëtare dhe aktore e filmit “Grease”, po lidhet me “mallkimin” e Aaron Ramseyt.

Sipas “Quatongen”, golat e mesfushorit uellsian janë të “mallkuar”. Pas pothuajse çdo goli, një personazh i famshëm do të vdiste diku tjetër në botë.

Kështu, vdekja e Osama Bin Laden, Whitney Houston, Steve Jobs, Paul Walker, David Bowie, Nancy Reagan, Jose Rafael Videla dhe Robin Williams pak a shumë përkoi me shënimet e Ramseyt.

Aaron Ramsey realizon gol "raketë" në debutimin e tij në Ligue 1 Aaron Ramsey realizon gol "raketë" në debutimin e tij në Ligue 1

Vdekja e Olivia Newton-John po ngjall shumë reagime

Dhe tani që ai është transferuar në Nice, mallkimi me sa duket është ringjallur, me vdekjen e Olivia Newton-John , shkruan Ruetir. Të dielën, futbollisti shënoi golin e tij të parë për klubin francez të Ligue 1 , dhe po, mezi një ditë më vonë Olivia Newton-John ndërroi jetë. Kjo, sipas disave, nuk mund të jetë rastësi.

Reklama
Reklama

Të hënën, bashkëshorti i saj John Easterling njoftoi se Newton-John kishte shkëmbyer jetën e përkohshme me të përjetshmen në mëngjes në fermën e saj në Kaliforninë Jugore në moshën 73-vjeçare. Gruaja fitoi famë të madhe nga filmi muzikor i vitit 1978 “Grease”, në të cilin ajo shkëlqeu si Sandy përkrah John Travoltas.

Olivia Newton-John gjithashtu kishte hite si “Xanadu”, kënga e titullit të filmit të vitit 1980 me të njëjtin emër, dhe “Physical” nga viti 1981. Ajo vuajti nga kanceri i gjirit për shumë vite dhe u shpall dy herë e shëruar, por pesë vjet më parë sëmundja u kthye gjithsesi dhe i dha metastaza në pjesën e poshtme të shpinës. /Telegrafi/

Reklama