LAJMI I FUNDIT:

Rikthehet “mallkimi” i Aaron Ramseyt – a ishte Olivia Newton-John viktima e fundit?

Rikthehet “mallkimi” i Aaron Ramseyt – a ishte Olivia Newton-John viktima e fundit?

Vdekja e Olivia Newton-John, këngëtare dhe aktore e filmit “Grease”, po lidhet me “mallkimin” e Aaron Ramseyt.

Sipas “Quatongen”, golat e mesfushorit uellsian janë të “mallkuar”. Pas pothuajse çdo goli, një personazh i famshëm do të vdiste diku tjetër në botë.


Kështu, vdekja e Osama Bin Laden, Whitney Houston, Steve Jobs, Paul Walker, David Bowie, Nancy Reagan, Jose Rafael Videla dhe Robin Williams pak a shumë përkoi me shënimet e Ramseyt.

Aaron Ramsey realizon gol "raketë" në debutimin e tij në Ligue 1
Lexo po ashtu Aaron Ramsey realizon gol "raketë" në debutimin e tij në Ligue 1

Vdekja e Olivia Newton-John po ngjall shumë reagime

Dhe tani që ai është transferuar në Nice, mallkimi me sa duket është ringjallur, me vdekjen e Olivia Newton-John , shkruan Ruetir. Të dielën, futbollisti shënoi golin e tij të parë për klubin francez të Ligue 1 , dhe po, mezi një ditë më vonë Olivia Newton-John ndërroi jetë. Kjo, sipas disave, nuk mund të jetë rastësi.

Të hënën, bashkëshorti i saj John Easterling njoftoi se Newton-John kishte shkëmbyer jetën e përkohshme me të përjetshmen në mëngjes në fermën e saj në Kaliforninë Jugore në moshën 73-vjeçare. Gruaja fitoi famë të madhe nga filmi muzikor i vitit 1978 “Grease”, në të cilin ajo shkëlqeu si Sandy përkrah John Travoltas.

Olivia Newton-John gjithashtu kishte hite si “Xanadu”, kënga e titullit të filmit të vitit 1980 me të njëjtin emër, dhe “Physical” nga viti 1981. Ajo vuajti nga kanceri i gjirit për shumë vite dhe u shpall dy herë e shëruar, por pesë vjet më parë sëmundja u kthye gjithsesi dhe i dha metastaza në pjesën e poshtme të shpinës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori