Aaron Ramsey realizon gol “raketë” në debutimin e tij në Ligue 1

Aaron Ramsey shënoi një gol mahnitës në debutimin e tij te Nice vetëm një minutë pasi u inkuadrua nga bankina.

Goditja magjike e uellsianit vjen vetëm disa javë pasi ai siguroi transferimin e lirë në Francë dhe ai i siguroi klubit një barazim kundër Toulouse.

Ndeshja hapëse e fundjavës në Ligue 1 përfundoi në barazim 1-1, me Ramseyn që shënoi golin e dytë të ndeshjes, pas atij të Thijs Dallinga.

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022

Në minutën e 78-të, Ramsey u fut me brenda teksa pranoi një asistim nga Billal Brahimi, duke lëshuar një goditje të fuqishme.

Ai u bashkua në fillim të kësaj jave në një marrëveshje trevjeçare me skuadrën franceze, pas shkëputjes së kontratës me Juventusin. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve