LAJMI I FUNDIT:

Aaron Ramsey realizon gol “raketë” në debutimin e tij në Ligue 1

Aaron Ramsey realizon gol “raketë” në debutimin e tij në Ligue 1

Aaron Ramsey shënoi një gol mahnitës në debutimin e tij te Nice vetëm një minutë pasi u inkuadrua nga bankina.

Goditja magjike e uellsianit vjen vetëm disa javë pasi ai siguroi transferimin e lirë në Francë dhe ai i siguroi klubit një barazim kundër Toulouse.


Ndeshja hapëse e fundjavës në Ligue 1 përfundoi në barazim 1-1, me Ramseyn që shënoi golin e dytë të ndeshjes, pas atij të Thijs Dallinga.

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022

Në minutën e 78-të, Ramsey u fut me brenda teksa pranoi një asistim nga Billal Brahimi, duke lëshuar një goditje të fuqishme.

Ai u bashkua në fillim të kësaj jave në një marrëveshje trevjeçare me skuadrën franceze, pas shkëputjes së kontratës me Juventusin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Xhaka flet për titullin e kampionit në Bundesliga, i bën një premtim të madh tifozëve të Leverkusenit

Xhaka flet për titullin e kampionit në Bundesliga, i bën një premtim të madh tifozëve të Leverkusenit

Bundesliga
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Ka një klauzolë qesharake largimi, Real Madridi i gatshëm ta paguajë atë për transferimin e Jeremie Frimpong

Ka një klauzolë qesharake largimi, Real Madridi i gatshëm ta paguajë atë për transferimin e Jeremie Frimpong

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Kalo në kategori