Real Madridi merr fitore ndaj Rayo Vallecanos, tashmë është lider në La Liga

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Rayo Vallecanos me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 12-të.

Ndeshja nis me raste nga të dyja palët, ndërsa edhe goli nuk vonoi shumë.

Një aksion shumë i bukur i mbretërve, u kthye në gol nga Toni Kroos pas asistimit të Marco Asensios (1-0).

Ky gol u shikua në VAR pasi kishte dyshime për pozitë jashtëloje.

Real Madridi kishte edhe raste të tjera, me Asensio, Benzema dhe Vinicius Junior, por asnjëri nuk e gjeti rrjetën.

Në minutën e 38-të të ndeshjes erdhi edhe goli i dytë, kur Karim Benzema shënoi pas asistimit të David Alaba (2-0).

Edhe pse Reali mund ta mbyllte ndeshjen në pjesën e parë, nuk arriti ta bëjë duke humbur raste të mira para porte.

Në pjesën e dytë edhe Rayo kishte rastet e veta, ndërsa arriti në një moment ta hap edhe ndeshjen.

Në minutën e 77-të, Radamel Falcao shënoi për 2-1 me një goditje me kokë.

Krejt në fund Rayo ka mundur të dal me në pikë nga ky takim, por Toni Kroos largoi një top nga vija e portës.

Real Madridi pas kësaj fitoreje ka është lider me 27 pikë. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes