LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Celta Vigos në rikthimin në Santiago Bernabeun e rinovuar

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Celta Vigos në rikthimin në Santiago Bernabeun e rinovuar
Foto: Real Madrid/Twitter

Real Madridi ka marrë fitore spektakolare në shtëpi ndaj Celta Vigos me rezultat 5-2 në javën e katërt në La Liga.

Reklama

Vetëm katër minuta iu nevojiten mysafirëve për të shënuar përmes Santi Minas, që u asistua nga Iago Aspas.

Por, Karim Benzema me një asistim nga Fede Valverde, i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 24-të.

Por, Celta Vigo nuk u dorëzua dhe e riktheu epërsinë me golin e realizuan nga Franco Cervi (31’).

Në 45 minutat e dytë, Los Blancos kishin një fytyrë tjetër, pasi realizuan dy gola.

Sërish ishte në skenë Karim Benzema, ai që i barazoi shifrat në 2-2 në minutën e 47-të, me Miguel Gutierrez që ndihmoi me asistim.

Për të përmbysur rezultatin, u përkujdes Vincius Junior që realizoi në minutën e 54-të, me Gutierrez që sërish ishte asistuesi.

Për të realizuar për 4-1, u përkujdes transferimi më i ri, Eduardo Camavinga (72’), që ishte për të gol në debutim.

Se ishte nata e tij, e dëshmoi edhe het-triku që e realizoi Benzema në minutën e 87-të, pasi realizoi nga penalltia.

Pas javës së katërt, Real Madridi është lider me dhjetë pikë, aq sa kanë edhe Valencia e Atletico Madridi. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori