LAJMI I FUNDIT:

Real Madrid interesohet për sulmuesin meksikan të Feyenoordit

Real Madrid interesohet për sulmuesin meksikan të Feyenoordit

Tashmë është pothuajse e sigurtë se Real Madridi do të nënshkruajë me një sulmues veren e ardhshme. Joselu Mato është sulmuesi i vetëm në ekipin e parë momentalisht dhe ai është bërë pjesë e Los Blancos vetëm si huazim njëvjeçar nga Espanyol.

Në rast se Joselu rikthehet tek Espanyol, Real Madridi me shumë gjasë do të nënshkruajë me dy sulmues. Njëri nga ta pritet të jetë një emër i madh, me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland në mesin e këtyre lojtarëve dhe i dyti mund të jetë një talent i ri.

Emri që po lakohet së fundmi është ai i meksikanit Santiago Gimenez i cili mban veshur fanellën e Feyenoordit.

Gimenez ka impresionuar me paraqitjet e tij për kampionin holandez gjatë 12 muajve të fundit dhe pritet që gjatë afatit kalimtar veror të jetë objektiv i shumë klubeve të mëdha anembanë Evropës.

Siç raporton mediumi spanjoll “Fichajes”, Real Madridi është njëra ndër klubet e interesuara për Gimenez dhe nëse dëshirojnë që të sigurojnë nënshkrimin me të, duhet të paguajnë çmimin prej 50 milionë eurove që i është vënë nga Feyenoord.

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin
Lexo po ashtu Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Gimenez mund të jetë një opsion interesant për ekipin e Real Madridit, por mbetet të shihet nëse negociatat do të hyjnë në faza më të avancuara.

Në rast se një emër i madh mbërrin në “Santiago Bernabeu”, Los Blancos tashmë veçse mund të llogarisin në shërbimet e Endrick të cilin e kanë transferuar më herët./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Superliga
A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

La Liga
Real Madridi synon

Real Madridi synon "të peshkojë" te Sevilla - e do talentin e tyre

La Liga
Kalo në kategori