Real Madridi dhe Bayern Munich janë përballuar shumë herë mes vetë në ndeshje të jashtëzakonshme që dinë të prodhojnë vetëm këto dy klube.

Reklama

Edhe pse janë klube të mëdha, vetëm shtatë lojtarë kanë luajtur për të dy skuadrat.

Tre janë ende aktiv dhe do të jenë pjesë e kësaj përballje që dhuron shumë emocione.

Aty do të jetë edhe trajneri Jupp Heynckes që e ka fituar Ligën e Kampionëve me të dy klubet, si trajner.

Më poshtë i gjeni shtatë lojtarët që kanë luajtur për të dy skuadrat.

Paul Breitner

Gjermani kaloi te Real Madridi nga Bayern pasi e fitoi Kupën e Botës në vitin 1974.

Reklama

Ze Roberto

Braziliani ishte pjese e Real Madridit kur e fituan për herë të shtatë Ligën e Kampionëve. Ai e shkroi historinë edhe me Bayern Munich.

Reklama

Arjen Robben

Ai aktualisht është pjesë e Bayern, ndërsa te kjo skuadër erdhi nga Real Madrid.

Hamit Altntop

Ai luajti për pesë vite te Bayern, por nuk arriti të lë shenjë në kryeqytetin spanjoll.

Toni Kroos

Gjermani që u bë yll me Bayernin, tani është ndër lojtarët kryesor të Real Madridit.

Xabi Alonso

Pas pesë viteve të shkëlqyera te Madridi, ai e mbylli karrierën si pjesë e klubit bavarez.

James Rodriguez

Kolumbiani është rasti më i freskët i të dyja klubeve. Ai këtë vit ka kaluar në huazim nga Bayerni te Real Madridi.

Reklama

Ai është pjesë e klubit spanjoll sa i përket kartonit. /Telegrafi/