LAJMI I FUNDIT:

Publikohet “Albania” nga Capital T – kënga zyrtare e Shqipërisë për në Euro 2024

Publikohet “Albania” nga Capital T – kënga zyrtare e Shqipërisë për në Euro 2024
Foto: Screenshot/YouTube

Rap-artisti i njohur shqiptar, Capital T, ka prezantuar ditën e sotme (e enjte) projektin e ri.

“Albania” është kënga zyrtare e Kombëtares së Shqipërisë në finalet e Euro2024.

Ky projekt është shkruar nga vet këngëtari në bashkëpunim me Tonic dhe Denk.

Foto: Screenshot/YouTube

Për ‘beat’-in u përkujdes Dorantbeats, Bannzz me producim nga Panda Music.

Capital T do të këndojë himnin e kuqezinjve në Euro 2024
Lexo po ashtu Capital T do të këndojë himnin e kuqezinjve në Euro 2024

Miksimi dhe masterizimi në ndërkohë u bë nga Avaxus nën drejtimin e Genc Osmanit.

Foto: Screenshot/YouTube

Trim Ademi (emri i vërtetë) ka bërë një interpretim të shkëlqyer e me klip të veçantë, duke përfshirë pak nga të gjitha karakteristikat e gjërat e bukura të Shqipërisë.

Kjo këngë do t’i shoqërojë kuqezinjtë në aventurën e tyre në kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Magazina
Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Magazina
Kalo në kategori