LAJMI I FUNDIT:

PSG arrin marrëveshje për Ekitiken, parisienët marrin sulmues qendror që ishte prioritet për ta

PSG arrin marrëveshje për Ekitiken, parisienët marrin sulmues qendror që ishte prioritet për ta

Paris Saint-Germain ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Hugo Ekitike nga Reims këtë verë.

Reklama

Sulmuesi 20-vjeçar shkëlqeu në Ligue 1 sezonin e kaluar dhe tërhoqi vëmendjen e disa skuadrave kryesore në të gjithë Evropën, por është klubi kryeqytetas francez që ka fituar betejën.

Lojtari i lindur në Reims kishte arritur tashmë një marrëveshje për kushtet personale me PSG dhe tani do t’i nënshtrohet testeve mjekësore përpara se të përfundojë transferimin.

Ekitike u largua nga kampi stërvitor i Reims për të udhëtuar në Paris për testet mjekësore dhe pritet të bashkohet me shokët e tij në Japoni. Skuadra do të niset për në Lindjen e Largët të shtunën.

PSG do të paguajë 28.5 milionë euro për të nënshkruar me Ekitike nga Reims, me 6.5 milionë euro të tjera bonuse. Ekitike do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me ekipin e “Parc des Princes”.

Liverpool, Chelsea, Manchester United dhe Newcastle ishin të gjithë të interesuar  për sulmuesin.

Madje Newcastle ishte aktiv më aktive dhe kishte ofruar më shumë.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori