LAJMI I FUNDIT:

Pronari i Chelseat, Boehly po mendon të largojë Pochettinon para përfundimit të sezonit

Pronari i Chelseat, Boehly po mendon të largojë Pochettinon para përfundimit të sezonit

Drejtuesit e klubit të madh anglez, Chelsea thuhet se janë gati të ndahen nga trajneri i tyre, Mauricio Pochettino, në javët apo muajt e ardhshëm.

Pochettino ka parë rënie të madhe të ‘aksioneve’ të tij pasi humbën finalen e Carabao Cup.


Kështu, Blutë thuhet se do të hartojnë një listë të zëvendësuesve të trajnerit argjentinas.

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat
Lexo po ashtu "Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Sipas The Mail, bashkëpronari i Chelseat, Todd Boehly është gati të shkarkojë një tjetër menaxher në kohën e tij në krye të klubit nga Stamford Bridge.

Blutë kanë shkarkuar Thomas Tuchel dhe Graham Potter, dhe kanë pasur Frank Lampard si një mandat të përkohshëm, ndërsa Pochettino do bëhej i katërti.

Menaxheri i Sporting Lisbonës, Ruben Amorim, po shihet si një alternativë kryesore për ta pasuar argjentinasin në Londër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori