LAJMI I FUNDIT:

“Do të shkarkohet në mëngjes?” – Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

“Do të shkarkohet në mëngjes?” – Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Tifozët kanë vënë në dyshim nëse Mauricio Pochettino ka injoruar qëllimisht pronarin e Chelseat, Todd Boehly, pasi skuadra u mposht në finalen e Carabao Cup nga Liverpooli me rezultat 1-0.

Përplasja në Wembley ishte një çështje prapa dhe mbrapa, me lojën që shkoi në kohë shtesë në 0-0 pasi të dyja palët kishin gola të anuluara nga VAR.


Me penallti në horizont, Virgil van Dijk nuk lejoi që të ndodhte një gjë e tillë, pasi shënoi në minutën e 118-të.

Chelsea vendos rekord në Wembley, por të padëshirueshëm
Lexo po ashtu Chelsea vendos rekord në Wembley, por të padëshirueshëm

Pasi ishte shumë afër sigurimit të trofeut të tij të parë që nga mbërritja në Stamford Bridge, Pochettino u shfaq i dëshpëruar teksa ecte shkallëve në Wembley për të marrë medaljen e nënkampionit.

Tifozët në mediat sociale pohuan se ish-trajneri i Spurs dukej se kishte injoruar pronarin amerikan të Chelseat, Todd Boehly, gjatë ceremonisë së ndarjes së medaljeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori