LAJMI I FUNDIT:

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip
Reklama

Pastrimi i skuadrës së Chelseat do të vazhdojë me pronarët që pranojnë se duan të ulin më tej faturën e pagave të tyre te Blutë.

Jose Feliciano, bashkëpronar i ClearLake Capital, ka deklaruar se ulja e faturës së pagave mbetet një prioritet për klubin.


Feliciano sugjeron se kostot e pagave duhet të shkurtohen me më shumë se gjysma e shpenzimeve aktuale.

Superkompjuteri parashikon katërshen më të mirë në Ligën Premier, dy gjigantë mbesin jashtë Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Superkompjuteri parashikon katërshen më të mirë në Ligën Premier, dy gjigantë mbesin jashtë Ligës së Kampionëve

“Ne kemi blerë një aset që është shumë i lakmuar nga shumë blerës të tjerë të mundshëm”, ka thënë fillimisht Feliciano në një konferencë të kompanisë në Paris.

“Në fund të fundit, ne jemi jashtëzakonisht të lidhur me atë bazë mbështetësish dhe tifozësh, sepse mënyra më e mirë për ta bërë klubin tonë më të vlefshëm është fitorja”.

“Ekipi pati një sezon të parë të vështirë, sezonin tonë të parë. Ne kemi një sasi të jashtëzakonshme talentesh”.

Real Madridi dhe Barcelona dominojnë 'biznesin' e fanellave: Sa fitojnë klubet nga reklamat?
Lexo po ashtu Real Madridi dhe Barcelona dominojnë 'biznesin' e fanellave: Sa fitojnë klubet nga reklamat?

“Mendoj se ajo që ne po përpiqemi të bëjmë është të ulim pagën dhe në thelb shpenzimet operative të biznesit me mbi 80.6 milionë funte në vit”, përfundoi ai.

Shpenzimet aktuale të Chelseat për pagat thuhet se janë të paktën 150 milionë funte (173 milionë euro). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Premier League
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kalo në kategori