LAJMI I FUNDIT:

Prishtina pret Bashkimin në ndeshjen e dytë finale

Prishtina pret Bashkimin në ndeshjen e dytë finale
photo by: @Shpend Ahmeti

Pas ndeshjes së parë mes Bashkimit dhe Prishtinës, ku vajzat nga Prizreni triumfuan me rezultat 92:76 sot zhvillohet ndeshja e dytë.

Reklama

Ballafaqimi mes dy ekipeve më të mira në Superligën e Femrave do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë nga ora 17:00. Ndeshja zhvillohet në kuadër të ndeshjeve finale të Play off-it.

Gjatë edicionit të rregullt Bashkimi dhe Prishtina janë ballafaquar katër herë, ku në katër ndeshjet Bashkimi ka fituar, ashtu si ndodhi edhe në finalen e parë të Play-off-it.

Prishtina synon barazimin e ndeshjeve në seri prej 1-1, kurse Bashkimi në kërkim të fitores së dytë rresht, ku do të lehtësoheshin gjërat më shumë për vajzat prizrenase.

Kampion shpallet skuadra që shënon tri fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori