0Shares

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Portland TrailBlazers ka shënuar edhe një fitore për të shtuar gjasat për ‘Play-Off’ të këtij sezoni në NBA.

Blazers triumfuan kundër San Antonio Spursave me rezultat 110-106, në një ndeshje mjaft interesante interesante të zhvilluar në AT&T Center.

Pjesa e parë u takoi vendasve të teksasianëve, por në të dytën mysafirët u treguan më të mirë dhe siguruan një fitore tejet të rëndësishme, transmeton Telegrafi.

Damian Lillard shkëlqeu te ekipi fitues me 36 pikë ndërsa u ndihmua edhe prej CL McCollum, i cili shtoi 26 pikë.

Megjithëse realizoi 34 pikë dhe i mungoi një kërcim për të regjistruar ‘double-double’, Kawhi Leonard nuk ishin të mjaftueshme për t’iu shmangur humbjes, por San Antonio është një prej ekipeve që ka siguruar një biletë për në fazën e ardhshme.

Pas kësaj, Portland ka 30 fitore dhe 37 humbje ndërsa Spursat kanë bilanc 52 triumfeve dhe 15 pësimeve. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Indiana 98-77 Charlotte

Washington 107-112 Dallas

Boston 117-104 Minnesota Timberwolves

Detroit 83-97 Utah

Miami 120-112 New Orleans

Houston 139-100 LA Lakers

San Antonio 106-110 Portland

Phoenix 101-107 Sacramento Kings

LA Clippers 96-97 Milwaukee Bucks

Chicago 91-98 Memphis

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)