LAJMI I FUNDIT:

Pioli e pranon se ka përfunduar gara për titull në Serie A

Pioli e pranon se ka përfunduar gara për titull në Serie A

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli e ka pranuar se gara për titull në Serie A ka përfunduar pasi Interi ka pasur një sezon ‘fantastik’.

Pioli foli në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së tyre në udhëtim te Lazio këtë xhiro të Serie A.

Bianconcelestët do të takohen me Bayern Munich në ndeshjen e dytë të fazës së 1/8-tës të Ligës së Kampionëve javën e ardhshme, kështu që ata do të lejohen të luajnë të premten.


Milani është 16 pikë mbrapa rivalëve të Interit që janë në vendin e parë dhe Pioli mendon se gara për titull ka përfunduar.

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A
Lexo po ashtu Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

“Kështu mendoj. Interi po kalon një sezon fantastik dhe ata gjithashtu kanë pasur një listë të vështirë ndeshjesh”, ka thënë fillimisht Pioli në konferencë.

“Ata i kanë fituar të gjitha ndeshjet bindshëm. Mendoj se ka mbaruar”, përfundoi trajneri i Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori