Ndërsa mund të duket sikur pothuajse të gjitha çiftet e famshëm dështojnë, edhe në Hollywood ka njerëz që mbeten besnikë ndaj njëri-tjetrit përkundër të gjitha vështirësive dhe duket se ndajnë çdo minutë të kohës së tyre së bashku.

Reklama
Nëntë meshkujt më tërheqës që mund t'i gjeni në Instagram (Foto) Nëntë meshkujt më tërheqës që mund t'i gjeni në Instagram (Foto)

Bright Side kanë përpiluar një listë prej 15 çiftesh të famshme, dashuria e të cilëve ka kaluar larg, përcjell Telegrafi.

Meryl Streep dhe Don Gummer. Të martuar prej 38 vitesh

Meryl Streep dhe Don Gummer kanë jetuar në harmoni të përsosur për 38 vjet. Kjo është ajo që Meryl thotë në lidhje me marrëdhëniet e tyre: “Unë nuk e di se çfarë do të bëja pa burrin tim. Unë do të isha e vdekur, të paktën emocionalisht, po të mos e kisha takuar. Ai është më i madhi.

Reklama
Reklama

Danny DeVito dhe Rhea Perlman. Të martuar prej 34 vitesh

Danny DeVito takoi dashurinë e jetës së tij, Rhea Perlman, kur ata të dy u shfaqën në teatër. Dy javë pas takimit, çifti u zhvendosën së bashku. Tani ata kanë tre fëmijë dhe vajza e tyre më e madhe, Lucy, dëshiron të jetë një aktore si prindërit e saj të famshëm.

Denzel dhe Paulette Washington. Të martuar prej 33 vitesh

Denzel dhe Paulette janë një çift që ka kaluar shumë, por ende qëndrojnë të fortë dhe e duan njëri-tjetrin. Paulette thotë: “Për mua,’ dashuria ‘në historinë e dashurisë është se si i arrini këto sprova. Pasioni, epshi – kjo është e lehtë. Historia e dashurisë është se si ju dilni në dashuri pas vështirësive.”.

Reklama
Reklama

Goldie Hawn dhe Kurt Russell. Të martuar prej 33 vitesh

Goldie Hawn dhe Kurt Russell u takuan në vitin 1983 duke punuar në filmin “Swing Shift” dhe kurrë nuk u ndanë. Kurt Russell thotë, ‘Ne nuk kemi nevojë për martesë. Ne nuk i respektuam shumë normat shoqërore. Por ne e respektojmë njëri-tjetrin … Si rezultat, vetëm dy për qind e jetës sonë ishin me të vërtetë të këqija, një tjetër dy për qind ashtu-kështu, dhe 96 të tjera ishin thjesht magjike!’

Oprah Winfrey dhe Stedman Graham. Të martuar martuar prej 30 vitesh

Graham dhe Winfrey kanë qenë së bashku për 30 vjet, por kurrë nuk kanë lidhur kurorëzim. Duke iu përgjigjur pyetjes se pse ata nuk janë ende të martuar, Oprah thotë: “Mendova për atë në martesën e Tina Turner, dhe Tina më këshillonte: ‘ Oprah, ti duhet ta bësh këtë. Ju duhet ta bëni këtë, dhe unë i përgjigjesha: “Unë thjesht po mendoj, por në rregull, a do të ndryshonin gjërat vërtet nëse do celebroheshim?Dhe jo, nuk mendoj kështu”.

Reklama
Reklama

Tom Hanks dhe Rita Wilson. Të martuar prej 28 vitesh

Tom Hanks u takua me gruan e tij të ardhshme, aktoren Rita Wilson, gjatë xhirimeve të filmit “Volunteers. Në dallim nga vajzat e çiltëra të cilët erdhën në audicion, Rita e heshtur dukej pak e çuditshme, por kjo ishte me të vërtetë gjëja që Tom pëlqente më shumë për Ritën. Ky çift i Hollywoodit ka qenë i martuar për 28 vjet. Mjaft mbresëlënëse, apo jo?

Michael J. Fox dhe Tracy Pollan. Të martuar prej 28 vitesh

Michael J. Fox u martua me bashkëshorten e tij Tracy Pollan, në vitin 1988. Michael thotë: “Unë nuk do të isha sot i gjallë nëse nuk do të ishte për Tracyn, nuk dyshoj. Kur i thashë asaj për Parkinsonin, i thashë asaj, “A je në të vërtetë për këtë?” Dhe ajo tha, “Jam në të”.

Reklama
Reklama

John Travolta dhe Kelly Preston. Të martuar prej 25 vitesh

Disa herë John Travolta dhe Kelly Preston arritën të kapërcenin një humbje të madhe në jetën e tyre dhe e mbështetën njëri-tjetrin në një kohë shumë të vështirë. Këtë vit ata do të festojnë 25 vjetorin e martesës.

Sting dhe Trudie Styler. Të martuar prej 24 vitesh

Sting dhe Trudie kanë qenë në dashuri për mbi 30 vjet. Gjatë jetës së tyre të martuar ata bënë katër fëmijë dhe ndërtuan një nga familjet më të forta të të famshmëve. Pas disa vitesh bashkë, ata ende mbajnë duart dhe nuk lodhen duke përsëritur se sa shumë e duan njëri-tjetrin.

Reklama

Michelle Pfeiffer dhe David E. Kelley. Të martuar prej 23 vitesh

Michelle Pfeiffer u takua me burrin e saj të ardhshëm, David E. Kelley, ndërsa ishte në procesin e adoptimit të një fëmije. Në fillim, Davidi sapo vizitoi Michelle dhe u kujdes për fëmijën, por një ditë Michelle kuptoi se nuk donte ta linte të shkonte. “Ndonjëherë kemi frikë ta ndryshojmë jetën tonë rrënjësisht. Por nëse vendosni ta bëni këtë, do të shpërbleheni “, tha Pfeiffer në një nga intervistat e saj.

Reklama

Hugh Jackman dhe Deborra-Lee Furness. Të martuar prej 20 vitesh

Hugh dhe Deborra-Lee u takuan në televizionin australian ‘Correlli’ dhe u martuan një vit më vonë. ‘Kur takova Debin,’ thotë Jackman, ‘nuk u dashurova me pamjen e saj. Më pëlqeu karakteri i saj. Por sigurisht, ajo dukej shumë e bukur për mua”.

Reklama

Will Smith dhe Jada Pinkett Smith. Të martuar prej 19 vitesh

Smith do të takohej me Jada Pinkett në vitin 1995, kur ajo do të audicionohej për rolin e të dashurës së tij në serialin “The Fresh Prince of Bel-Air”. ‘Vullneti dhe ne besojmë njëri-tjetrit në mënyrë të nënkuptuar,’ shpjegon Jada. “Unë nuk jam lloji i gruas që beson se një njeri nuk do të tërhiqet nga gratë e tjera. Unë nuk jam vetëm ajo femër. Dhe vetëm për shkak se njeriu është tërhequr nga gratë e tjera, nuk do të thotë që ai nuk të do ty! Nëse njeriu nuk mund ta shohë me të vërtetë bukurinë e një gruaje tjetër, si dreqin do ta shohë bukurinë tuaj?”

Reklama
Reklama

Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick. Të martuar prej 19 vitesh

Sara dhe Mateu kaluan kohë të vështira në marrëdhëniet e tyre, por ata punuan shumë për të shpëtuar martesën e tyre dhe ata ishin të suksesshëm. Aktorja tha për burrin e saj, “Unë e dua Matthew Broderick. Më thirrni të çmendur, por e dua atë. Jemi shumë të përkushtuar ndaj familjes dhe jetës sonë. E duam jetën tonë. Më pëlqen që ai është babai i fëmijëve të mi dhe kjo është për shkak të tij se ka të gjithë botën tjetër që e dua”.

Felicity Huffman dhe William H. Macy. Të martuar prej 19 vitesh

Reklama

Felicity Huffman dhe William H. Macy u takuan ndërsa studionin në kompaninë e Teatrit Atlantik, por ata u martuan vetëm 15 vjet më vonë. Aktorja thotë se ajo dhe burri i saj kanë disa rregulla për marrëdhëniet e tyre që e mbajnë atë pa probleme. “Çdo ditë ne ulemi dhe sigurohemi që të marrim gjysmë ore – çdo person merr 15 minuta – vetëm për të folur, pa ndërprerje. Ju vetëm duhet të kontrolloni me personin tjetër. Ju në fakt e shihni se çfarë po ndodh me personin tjetër pa asnjë lloj bisede.

Reklama

David dhe Victoria Beckham. Të martuar prej 17 vitesh

Miliona njerëz kanë qenë duke admiruar këtë çift për 17 vjet tashmë. David dhe Victoria, duke qenë prindërit e tre djemve të mëdhenj dhe një vajze, janë një shembull i shkëlqyeshëm i një familjeje të lumtur. /Telegrafi/