Një mjek, një doktor, një detar, një instruktor sportiv … ata janë të bukur dhe kanë mijëra dhe madje miliona ndjekës në rrjetin social Instagram.

Bright Side ju ofron një “përzgjedhje” të 9 burrave muskulorë, të pastrehë të veshur, të arsimuar që pushtuan Instagramin … dhe zemrat e shumë vajzave, përcjell Telegrafi.

Kë nga artistët shqiptarë ndjekin Rita Ora, Bebe Rexha e Dua Lipa në Instagram? (Foto) Kë nga artistët shqiptarë ndjekin Rita Ora, Bebe Rexha e Dua Lipa në Instagram? (Foto)

Lasse Matberg
Toger i Marinës Mbretërore Norvegjeze

Here's another one from my shoot with @petterformo in the northern part of #Norway ?? Have a great #weekend ?⛰?

A post shared by Lasse Løkken Matberg (@lasselom) on May 27, 2016 at 12:13pm PDT

Ky detar që duket si një viking ka qenë prej kohësh i adhuruar nga shumë vajza. Ai rrëfen se për të ruajtur formën e tij fizike, ai bërxollon drurin në vend që të vizitojë palestrën.

David Gandy
Model britanik

Another from a photoshoot in Australia for #LightBlue. Photo courtesy @dolcegabbana via @gritty_pretty

A post shared by David Gandy (@davidgandy_official) on Jan 19, 2016 at 3:19am PST

My new @marksandspencer #gandyforautograph loungewear pieces are available now. Check the link in my bio ? @hunterandgatti

A post shared by David Gandy (@davidgandy_official) on Oct 6, 2016 at 6:13am PDT

Davidi filloi karrierën e tij të modelimit në moshën 21 vjeçare. Në një botë me modele të dobëta, Gandy ishte një nga të parët që sillte trupin e muskujve në qendër të vëmendjes. Për shumë vite ai ishte modeli kryesor mashkullor i “Dolce & Gabbana”. Nga viti në vit, ai njihet si më i miri dhe nuk ka mungesë të kontratave edhe tani në moshën 37 vjeçare.

Mike Varshavski
Mjek amerikan

A smile is your strongest defense against a mundane Monday. ??? #doctorsorders #mondaymotivation #smile

A post shared by Dr. Mike Varshavski (@doctor.mike) on May 1, 2017 at 7:17am PDT

Dr. Varshavski është “mjeku më seksi në planet” sipas revistës ‘People’. Në fëmijëri, Mike u quajt Misha: ai u largua nga Rusia për në SHBA kur ishte 6 vjeç. Mike është një filantrop, dhe ai rregullisht i fton të gjithë të marrin pjesë në ngjarje bamirësie dhe të marrin çmimin e madh: një takim një-në-një me të .

Travis DesLaurier
Modeli dhe aktori kanadez

When I'm checking you out from across the street ? How you doing?! Lol #howyoudoin #checking

A post shared by Travis DesLaurier® (@travbeachboy) on Mar 16, 2017 at 7:17pm PDT

Travis është një model nga Edmontoni, Kanada. Ai e pushtoi internetin me një video ku ai përdorte një mace si peshë për trajnim. Fotografia e Travis me macen e tij gjithashtu gëzonte famë: kulmin e saj përputhet me Ditën e Shën Valentinit, kur shumë vajza të vetme dërguan një fotografi me njëra-tjetrën si një dhuratë.

Pietro Boselli
Mbajtës i një doktori në Inxhinieri nga UCL, Lektor i Matematikës

London to NYC and back, one suit. ?? ?? #InfinitySuit @tmlewin #23HourLewin #ad

A post shared by Pietro Boselli (@pietroboselli) on Jun 2, 2017 at 8:54am PDT

Morning mood @marianovivanco

A post shared by Pietro Boselli (@pietroboselli) on May 3, 2017 at 12:23am PDT

Pietro është mbërthyer me titullin “mësuesi më i nxehtë i matematikës në botë”. Ndoshta është mirë që ai është një model me orar të plotë tani, sepse ne nuk e kuptojmë se si nxënësit e tij ndonjëherë arritën të përqëndrohen në material.

Willy Cartier
Model francez

By @franckglenisson for OUT magazine

A post shared by Willy Cartier (@willycartier) on Apr 19, 2016 at 10:27am PDT

@dsectionmagazine by @fredlalaland #DsectionMagazine

A post shared by Willy Cartier (@willycartier) on Oct 11, 2014 at 10:52am PDT

Parisiani i bukur i prejardhje nga vietnamezët, senegalezët dhe francezët është një nga modelët më seksi të meshkujve në botë.

Gianluca Vacchi
Biznesmen dhe milioner italian

I love my RESILIENZA swimsuit…designed by me @effek #GVcapsule #gvlifestyle

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on Apr 11, 2017 at 2:35pm PDT

Ready for Telemundo America @unnuevodia @telemundo #gvlifestyle

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on Apr 7, 2017 at 8:47am PDT

Forma fantastike fizike, ndërtimi atletik, rroba me stil, jahte, pallate luksoze, një grua elegante nga ana e tij dhe miliona pasues. Në shtyp dhe në internet, ai është quajtur “milioner vallëzimi” falë një videoje ku Gianluca dhe bukuria e tij me këmbë kërceu në jahtin e tij.

Stian Bjornes
Instruktor norvegjez i sportit dhe model

Style is a way to say who you are without having to speak. ?

A post shared by Stian Bjornes ™ (@stiking1) on Jun 15, 2017 at 12:55pm PDT

Where should I travel next? ? #traveltheworld

A post shared by Stian Bjornes ™ (@stiking1) on Jun 6, 2017 at 12:37pm PDT

Një tjetër viking karizmatik norvegjez në listën tonë. Në Instagram, ai shkruan shumë për palestër dhe mënyrën e të ushqyerit, edhe pse ndoshta ju nuk do të merrni edhe në seksionin përshkrimin e fotove.

Adam Gallagher
Bloger amerikan i modës, stilist dhe blerës

Know what this coat is made out of? Boyfriend material. full look: @suitsupply #suitsupply ✔️? photos: @npierce88

A post shared by A d a m G a l l a g h e r (@iamgalla) on Nov 8, 2016 at 10:19am PST

Adami, tani 25 vjeç, filloi blogun e tij rreth modës dhe udhëtimit kur ishte 17 vjeç. Ajo është nominuar për çmimin si “Ditari më i mirë i burrave për modën” shumë herë. /Telegrafi/