LAJMI I FUNDIT:

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Karim Benzema do të largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh të shkëlqyera në Santiago Bernabeu.

Reklama

Kapiteni i klubit thuhet se do t’i bashkohet kampionëve të Pro Ligës Saudite Al-Ittihad në një marrëveshje me vlerë 200 milionë euro në vit.

Për më shumë se një dekadë, sulmuesi francez ka qenë një pjesë integrale e ekipit fitues të Los Blancos dhe edhe pse lëndimet i kanë kufizuar paraqitjet e tij këtë sezon.

Sa muaj i kanë mbetur Mbappes që të përcaktojë të ardhmen e tij
Lexo po ashtu Sa muaj i kanë mbetur Mbappes që të përcaktojë të ardhmen e tij

Me largimin e një aseti të vlefshëm, Carlo Ancelotti do të duhet të jetë vendimtar gjatë verës për të siguruar që Madridi mund të zëvendësojë në mënyrë adekuate një figurë kaq të rëndësishme në suksesin e fundit të klubit dhe ka pesë opsione.

Harry Kane, Kylian Mbappe, Kai Havertz, Victor Osimhen dhe Dusan Vlahovic, janë lojtarët që po monitorohen nga Los Blancos.

Gjetja e një sulmuesi që mund të përsërisë rezultatin pjellor të fituesit të Topit të Artë në kryeqytetin spanjoll nuk do të jetë aspak një detyrë e lehtë, por Reali ka fondet për të siguruar një pasardhës të mundshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori