Pesë gola të shënuar, një karton i kuq – Arsenali e fiton ndeshjen dramatike ndaj Aston Villës

Arsenal vs Aston Villa (Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka fituar me rezultat të ngushtë 3-2, por me rikthim nga Aston Villa në kuadër të javës së gjashtë në Ligën Premier.

Mysafirët ishin të parët ata që kaluan në epërsi me anë të John McGinn në minutën e 20-të nga asistimi që pranoi prej Anwar El-Ghazit.

Gunners mbetën me një lojtar më pak në fushë, gjersa Maitland-Niels (41’) u përjashtua nga loja me kartonin e dytë të verdhë.

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë e Villas, derisa pjesa e dytë ishte edhe më e zjarrtë për shkak që u shënuan katër gola.

Nicolas Pepe i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 59-të, pasi realizoi nga pika e bardhë.

Por, mysafirët e rikthyen përsëri epërsinë me anë të Wesleyt (60’), pas asistimit që mori nga Jack Grealish.

Topçinjtë nuk u dorëzuar sërish dhe e barazuan rezultatin në 2-2 me anë të Callum Chambers në minutën e 81-të.

Pierre-Emerick Aubameyang arriti që ta përmbyste rezultatin për Gunners në minutën e 84-të, për t’i fituar kështu skuadrës së tij tri pikë dramatike.

Pas xhiros së gjashtë, Arsenali gjendet në vendin e katërt me 11 pikë, ndërsa në javën e shtatë takohet me Manchester Unitedin në Old Trafford. /Telegrafi/

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më