LAJMI I FUNDIT:

Pesë gola të shënuar, një karton i kuq – Arsenali e fiton ndeshjen dramatike ndaj Aston Villës

Pesë gola të shënuar, një karton i kuq – Arsenali e fiton ndeshjen dramatike ndaj Aston Villës
Arsenal vs Aston Villa (Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka fituar me rezultat të ngushtë 3-2, por me rikthim nga Aston Villa në kuadër të javës së gjashtë në Ligën Premier. 

Mysafirët ishin të parët ata që kaluan në epërsi me anë të John McGinn në minutën e 20-të nga asistimi që pranoi prej Anwar El-Ghazit.


Gunners mbetën me një lojtar më pak në fushë, gjersa Maitland-Niels (41’) u përjashtua nga loja me kartonin e dytë të verdhë.

Arsenal vs Aston Villa (Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë e Villas, derisa pjesa e dytë ishte edhe më e zjarrtë për shkak që u shënuan katër gola.

Nicolas Pepe i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 59-të, pasi realizoi nga pika e bardhë.

Arsenal vs Aston Villa (Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

Por, mysafirët e rikthyen përsëri epërsinë me anë të Wesleyt (60’), pas asistimit që mori nga Jack Grealish.

Topçinjtë nuk u dorëzuar sërish dhe e barazuan rezultatin në 2-2 me anë të Callum Chambers në minutën e 81-të.

Arsenal vs Aston Villa (Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

Pierre-Emerick Aubameyang arriti që ta përmbyste rezultatin për Gunners në minutën e 84-të, për t’i fituar kështu skuadrës së tij tri pikë dramatike.

Pas xhiros së gjashtë, Arsenali gjendet në vendin e katërt me 11 pikë, ndërsa në javën e shtatë takohet me Manchester Unitedin në Old Trafford. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori