LAJMI I FUNDIT:

Pesë futbollistët më të shtrenjtë afrikanë: Pepe i pari, mungojnë Salah dhe Mane

Pesë futbollistët më të shtrenjtë afrikanë: Pepe i pari, mungojnë Salah dhe Mane

Afati kalimtar i këtij viti po konsiderohet si një ndër më të çmendurit në histori të futbollit, ku klubet nuk po kursejnë për tranferimin e lojtarëve.

Gjatë ditës së djeshme, Arsenali ka thyer rekordin e klubit duke e transferuar për 80 milionë euro sulmuesin e Lilles, Nicolas Pepe.


Ky i fundit njëkohësisht është bërë futbollisti më i shtrenjtë afrikan duke lënë pas Cedric Bakambun, i cili nga Villareali kaloi në radhët e klubit kinez Beijing Guoan për 71 milionë euro.

Mane e Salah

Në pozitën e tretë është Riyad Mahrez, i cili braktisi radhët e Leicester Cityt për t’u tranferuar te Manchester City që pagoi 64 milionë euro.

Pierre-Emerick Aubameyang i kushtoi 61 milionë euro Arsenalit kur e bleu nga Borrusia Dortmundi.

Top pesëshen e mbyll Liverpooli, e cila e tranferoi Naby Keitan për 57 milionë euro nga RB Leipzig.

Ndryshe, dy futbollistët më në formë afrikanë të Liverpoolit, Mohamed Salah dhe Salah nuk janë në këtë listë. I pari u tranferua nga Roma për 42 milionë euro ndërsa i dyti për 37 milionë euro nga Southampton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori