LAJMI I FUNDIT:

Përmbyllet edicioni i 14-të i festivalit të filmit të animuar “Anibar”

Përmbyllet edicioni i 14-të i festivalit të filmit të animuar “Anibar”

Mbrëmë u mbajt ceremonia mbyllëse e edicionit të 14-të të festivalit të filmit të animuar Anibar duke shënuar kështu fundin e këtij edicioni fantastik.

Një mbrëmje e mbushur plot emocione dhe ‘dashni’ u mbajt në parkun Karagaq ku të gjithë të pranishmit patën nderin të zbulojnë edhe fituesit e këtij edicioni.

Me gjithsej 7 kategori garuese dhe çmimin i audiencës si pjesë e programit të filmave, u shpallën fituesit e shumë merituar. Për më shumë informata rreth fituesve klikoni këtë link.

Foto: Anibar

Për më shumë Anibar pati nderin që për herë të dytë të mbajë edhe garën “Pitch it” e cila ka për qëllim mbështetjen e animatorëve të rinj nga Kosova.

Përkundër polemikave, Anibar i solli "Dashni" qytetit të Pejës me edicionin e 14-të
Lexo po ashtu Përkundër polemikave, Anibar i solli "Dashni" qytetit të Pejës me edicionin e 14-të

Nga 8 pjesëmarrës 4 u zgjodhën fitues nga juria profesionale Marko Dješka, Vessela Dantcheva dhe Teddy Grouya. Për më shumë informata rreth fituesve, klikoni këtë link.

Foto: Anibar

Nata u përmbyll nën tingujt e bukur te muzikës të La Fazanit dhe muzikës elektrizuese të OLT.

Anibar ju falënderon për mbështetjen e vazhdueshme dhe ju presim në edicionin e radhës!

Në trend Magazina

Më shumë
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Magazina
Dua Lipa me urim të veçantë për Dukagjinin në ‘Ditën Ndërkombëtare të Babait’: Të dua shumë

Dua Lipa me urim të veçantë për Dukagjinin në ‘Ditën Ndërkombëtare të Babait’: Të dua shumë

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Klip i ri apo është fejuar? Ish-banori i Big Brother lë vend për dyshime me fotografinë e re

Klip i ri apo është fejuar? Ish-banori i Big Brother lë vend për dyshime me fotografinë e re

Magazina
Kalo në kategori