Florentino Perez pranoi se Real Madridi ishte përpjekur të nënshkruajë me Paul Pogba gjatë verës, ashtu si ata janë përpjekur të nënshkruajnë me Robert Lewandowskin në vitet e fundit.

Presidenti i Madridit shpjegoi se përkundër tentativave klubet e dy lojtarëve refuzuan plotësisht shitjen e tyre, duke e bërë detyrën të pamundur.

“Ka lojtarë që nuk shiten”, ka thënë fillimisht presidenti Florentino.

Mathias Pogba: Vëllai im po e pret Real Madridin, ëndrra e tij është ta fitojë Ligën e Kampionëve Mathias Pogba: Vëllai im po e pret Real Madridin, ëndrra e tij është ta fitojë Ligën e Kampionëve

“Ne tentuam Lewandowskin për disa vjet dhe asgjë nuk ndodhi sepse ai nuk ka klauzolë dhe Bayern Munich nuk e shesin atë”.

“Nuk ka asnjë mënyrë. Kjo ka ndodhur edhe me Pogba . Kur disa lojtarë të caktuar mund të shiten, ne mund të tentojmë për ta”.

Florentino adresoi gjithashtu problemet që klubi u përball në sezonin e kaluar, dhe pranoi se ishin bërë gabime.

Reali mund ta ofrojë Kroosin në marrëveshje për Pogban Reali mund ta ofrojë Kroosin në marrëveshje për Pogban

“Ne kishim nëntë kandidatë për Topin e Artë dhe një ekip me vlerë 1.2 miliardë euro”.

“Vitin e kaluar problemi nuk ishte një lojtar, por mentaliteti i të gjithëve”.

“Lojtarë të rëndësishëm janë nënshkruar, [Eden] Hazard midis tyre”, përfundoi Perez. /Telegrafi/