Fundjava garanton edhe një javë përplot me aksion futbollistik.

Fundjava ku festohet 11 vjetori i pavarësisë së vendit është mundësi ideale që duke pushuar në shtëpi, të kënaqeni me shumë futboll.

Dhe, kjo mundësi reprezentohet nga futbolli evropian në ligat më të forta.


Chelsea – Manchester United
Koha: Të hënën, 20:30h
Transmetim: Supersport Kosova 1
Gara: FA Cup

Ndeshja kryesore zhvillohet të hënën në Stamford Bridge, kur Blutë në shtëpi presin Djajtë e Kuq të cilët pësuan humbjen e parë në epokën Solskjaer nga PSG.

Ekipi i Sarrit gjeti fitoren ndaj Malmos në Ligën e Evropës dhe tash do të provojë që të shtojë probleme te rivalët nga Old Trafford. Chelsea do ta ketë iniciativën, pasi në rast barazimi ka ndeshje kthyese. Sfida transmetohet në Supersport Kosova 1.

Gonzalo Higuain (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Serie A

E premtë:
Juventus – Frosinone (20:30h – Supersport Kosova 1)

E shtunë:
Atalanta – Milan (20:30h – Supersport Kosova 1)

E dielë:
Inter – Sampdoria (18:00h – Supersport Kosova 1)
Napoli – Torino (20:30h – Suersport Kosova 1)

E hënë:
Roma – Bologna (20:30h – Supersport Kosova 2)


La Liga

E shtunë:
Barcelona – Valladolid (20:45h – Suersport Kosova 2)

E dielë:
Real Madrid – Girona (12:00h – Suersport Kosova 1)

Të gjitha ndeshjet mund të ndiqen në platformën më atraktive në vend, IPKO në kanalet Supersport, në kualitet e komentim cilësor. Për më shumë vizitoni një nga dyqanet më të fërta të Ipkos apo informohuni në faqen zyrtare IPKO.com.

/Telegrafi/