LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola godet Rodrin pasi ylli spanjoll kapi për fyti kundërshtarin

Pep Guardiola godet Rodrin pasi ylli spanjoll kapi për fyti kundërshtarin
Reklama

Manchester City ka marrë fitoren e gjashtë në po aq ndeshje këtë edicion në Ligën Premier.

Citizens kanë mposhtur me rezultat të pastër 2-0 Nottingham Forestin, por pjesa e dytë për ta ka qenë me shumë vuajtje.


Mesfushori spanjoll Rodri u ndëshkua me karton të kuq direkt pasi kishte kapur për fyti kundërshtarin Gibbs-White.

Pep Guardiola ka thënë se Rodri duhet t’i kontrollojë emocionet e tij, edhe pse e ka pranuar se mesfushori ka kërkuar falje për gjestin e bërë.

“Rodri kërkoi falje. Tha “më fal”. Ai dhe gjithë të tjerët duhet t’i kontrollojnë emocionet e tyre. Unë mund të marr një karton të verdhë, por Rodri nuk mund të marrë një të kuq”.

“Unë nuk luaj, lojtarët në fushë duhet të kontrollojnë emocionet e tyre”, u shpreh Pep Guardiola.

Manchester City triumfon me lehtësi përballë Nottinghamit
Lexo po ashtu Manchester City triumfon me lehtësi përballë Nottinghamit

“Mund të gënjesh një person, por jo pothuajse 60,000 njerëz, është e pamundur. Ata shohin që ne bëjmë gjithçka për të mbrojtur një rezultat nga vështirësitë që patëm në pjesën e dytë”.

“Spektatorët janë të përfshirë në këtë dhe për këtë ata mund të japin më shumë energji kur jemi të lodhur”, deklaroi Pep Guardiola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori