Paulo Dybala mund të luajë në Ligën Premier sezonin e ardhshëm, pasi sipas ESPN, rrethimi i sulmuesit e kanë ofruar lojtarin te Manchester United.

Joya , e cila u lirua nga Juve pas 7 sezonesh dhe ende nuk ka arritur marrëveshje me Interin , interesi i të cilit është ftohur pas ardhjes së Romelu Lukakut nga Chelsea.

ESPN shpjegon se negociatat e mundshme të Man United me Dybalan do të jenë të pavarura nëse do të qëndrojë apo jo Cristiano Ronaldo , i cili mund të largohet nga Djajtë e Kuq në javët e ardhshme.

CR7 nuk do të marrë pjesë në turneun e ekipit anglez për “arsye familjare” të paspecifikuara.

Reklama

Ndërsa Interi heziton, i bllokuar nga nevoja për të shitur Edin Dzekon fillimisht, Roma po përpiqet të luajë letrat e saj për të arritur te lojtari.

Reklama

Jose Mourinho e do lojtarin dhe i ka bindur drejtuesit se ai është i duhuri për skuadrën.

Pretendimet për paga të argjentinasit fillimisht ishin shumë të larta për Romën, por me kalimin e ditëve gjithçka mund të ndryshojë. /Telegrafi/