Artistja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, është bashkuar sot me vajzat e saj, pasi u vetë-izolua për 14 ditë meqë ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Me anë të një postimi të ndarë në rrjetet sociale, ajo ka shkruar se dy javë pritën në ankth mos shfaqin shenja, por fatmirësisht siç thotë këngëtarja ata janë mirë dhe më në fund janë bashkuar me familjet e tyre.

E njëjta në Instagram ka hedhur një fotografi krah vajzave, në të cilën shfaqet tejet e lumtur për ribashkimin.

View this post on Instagram

Më në fund ,bashkë ❤❤❤❤. Mbas 14 diteve ,vetë-izolim ( per shkak se kishim udhetuar se bashku me grupin) . Zemra e dinte si po duronte pa mundur ti perqafoja . ~ ~ Pritëm me ankth te 7 ne qe ishim 2 jave më parë pertej oqeanit, me friken se mund te shfaqnim ndonje shenje. Per 14 dite, pyesnim perdite njeri-tjetrin, por, fatmiresisht, te gjithe ne jemi mire e i ju bashkuam me ne fund familjeve tona. . Vete-izolimi ishte detyre pindërore. Por edhe per ata prindër qe na kanë dhene jeten. ~~~ Tani ,do te vazhdojme te qendrojme mbyllur, por se bashku🙏. ~~~ ~~ Dua te falenderoj secilin nga ndjekesit qe më kane derguar mesazhe , qysh nga momenti kur u kthyem, duke pyetur se si ishim,e duke me dhene kurajo . Ishte shume prekese per mua, pasi kisha edhe shume presion psikologjik ,duke pritur cdo dite per ndonje simptome. E vleresoj shume kujdesin dhe dashurine tuaj. – — Se bashku ,shpresoj t'ja dalim ,te gjithe . #uneqendrojneshtepi

A post shared by veten dua gjallë (@aurelagaceofficial) on Mar 29, 2020 at 8:27am PDT

“Më në fund ,bashkë. Mbas 14 diteve ,vetë-izolim ( për shkak se kishim udhëtuar së bashku me grupin). Zemra e dinte si po duronte pa mundur ti përqafoja. Pritëm me ankth të 7 ne qe ishim 2 javë më parë përtej oqeanit, me frikën se mund të shfaqnim ndonjë shenjë. Për 14 ditë, pyesnim përdite njëri-tjetrin, por, fatmirësisht, të gjithë ne jemi mirë e i ju bashkuam më në fund familjeve tona”.

Të gjitha lajmet nga Aurela Gaçe Të gjitha lajmet nga Aurela Gaçe

“Vetë-izolimi ishte detyrë prindërore. Por edhe pë rata prindër që na kanë dhënë jetën. Tani do të vazhdojmë të qëndrojmë të mbyllur, por së bashku. Dua te falënderoj secilin nga ndjekësit që më kane derguar mesazhe , qysh nga momenti kur u kthyem, duke pyetur se si ishim, e duke më dhënë kurajo. Ishte shume prekese për mua, pasi kisha edhe shumë presion psikologjik ,duke pritur çdo ditë për ndonjë simptomë. E vlerësoj shumë kujdesin dhe dashurinë tuaj. Së bashku ,shpresoj t’ja dalim ,të gjithë”, ka shkruar mes tjerash Gaçe.

View this post on Instagram

Faleminderit! Te gjithe mjekeve qe marrin persiper rreziqe . Per ata qe po sherbejne dite e nate ketu, per ata prinder, per ata pensioniste qe kane hyre perseri ne rradhet e mjekeve per te na shpetuar ne. PO, JANE HERONJTE TANE …e ne keto momente te veshtira per boten, ne japim kontribut edhe per fqinjet. Nuk ka dale kot kjo shprehje mes nesh" Buke, kripe e zemer te bardhe"! ~ Ne jemi vertete vend i vogel, jemi ne nevoje per shume shume gjera jetike,bazike ,por, zemren e kemi te madhe . ~ Ky mision i ekipit te mjekeve e infermiereve eshte i rrezikshem e me zemer uroj te jene te forte, te dalin faqebardhe e u kthefshin shendoshe prane familjeve te tyre . ❤❤❤❤❤❤ 🇦🇱🇦🇱 Sakrificat tuaja, u kthefshin ne bekime ~~~~ ####### VINI RE. PER TE GJITHE MILITANTET, E SECILES PARTI, ME.LINI REHAT JU E MENDIMET TUAJA. KU ISHIT JU KUR FALENDEROVA MJEKET SHQIPTARE? – JU PASKENI QENE ME TE CUDITËSHMIT. SHOH KOMENTE NGA MË TE CUDITESHMET KETU, DHE VERTETE ME BETE TE TUND KOKEN. PO DY JAVE PERPARA,KU ISHIT? E KENI ATY POSTIMIN, PLASINI SYTE, ME FOTO E FALENDERIM PER TE GJITHE MJEKET QE PO PERBALLEN ME RREZIKUN KETU, MES NESH. NE TIRANE. C'NE QE VENDOSNI TE KOMENTONI TANI? E KAM ME MILITATENT E SECILES PARTI. O JU ,NJEREZ. UNE NUK BEJ PJESE NE ASNJE PARTI. UNE KAM PUNUAR GJITHE JETEN TIME TE BEJ KETE QE BEJ. – NUK ME USHQEN ASKUSH PERVEC DJERSES TIME. – JU,MBAS NJE VEPRIMI ,SHIKONI NGJYRA PARTIAKE. UNE JO. SHOH NJEREZ,ME PROFESION TE VESHTIRE, QE KANE MARRE PERSIPER EDHE TE RREZIKOJNE JETEN, SI KETU, SI KUDO,DHE SI PRIND, SI VAJZE E DY PRUNDERVE, KAM ZEMER E MENDOJ VETEM SI NJERI. ME NGJYREN E VETME, ATE TE NJERIUT. Nese jemi sadopak njerezore, urojme qe keta heronj, te gjithe, te jene mire e te sherbejne per ne, per shendetin tone me perkushtim. Mos harroni, keta jane prinder femijesh. E ata femije presin te perqafojne prindin. O Zot, beje ,te lutem te patrohemi nga viruset qe na kane zene koken

A post shared by veten dua gjallë (@aurelagaceofficial) on Mar 28, 2020 at 2:16pm PDT

Përkundër viteve në skenë, Aurela po vazhdon akoma të argëtojë admiruesit e muzikës së saj me projekte të ndryshme e po ashtu duke qenë aktive edhe me koncerte. /Telegrafi/