Barcelona është eliminuar nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Atletico Madridi me rezultat 2-0.

Barcelona kishte shanse të kalonte sikur gjyqtari Rizzoli të akordonte penallti për katalunasit.

capture-20160413-231850

Por, gjyqtari italian vendosi për gjuajte të lirë, por Lionel Messi gjuajti jashtë dhe kështu Barca u eliminua.

Duket se Rizzoli ka gabuar pasi prekja ishte brenda zonës, por vlerësojeni vet në pamjet e mëposhtme. /Telegrafi/