LAJMI I FUNDIT:

Paga problem për rinovimin, PSG po tenton të përfitojë dhe ta transferoj William Saliban

Paga problem për rinovimin, PSG po tenton të përfitojë dhe ta transferoj William Saliban

William Saliba mund të jetë largimi i madh nga Arsenali gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Qendërmbrojtësi francez ka pasur një vit fantastik, por në fund të sezonit u lëndua dhe mungesa e tij u vërejt jashtëzakonisht shumë, ku Arsenali humbi titullin dhe u eliminua nga Liga e Evropës.

22-vjeçari ka kontratë me Arsenalin deri në verën e vitit 2024 dhe bisedimet për rinovim nuk janë duke shkuar siç është më së miri.

Carragher dhe Neville zgjedhin secili “ekipin e vitit” në Ligën Premier – zgjedhje befasuese nga të dy
Lexo po ashtu Carragher dhe Neville zgjedhin secili “ekipin e vitit” në Ligën Premier – zgjedhje befasuese nga të dy

Aktualisht Saliba fiton një pagë prej 1,1 milionë euro në stinor dhe Arsenali i ka ofruar atij kushte të përmirësuara të pagës me katër milionë euro në sezon.

Por menaxherët e francezit e kanë refuzuar këtë ofertë pasi pretendojnë pagë prej rreth gjashtë milionë euro në sezon për qendërmbrojtësin.

PSG po përgatit ofertë për Saliban
Lexo po ashtu PSG po përgatit ofertë për Saliban

Kësisoj bisedimet mes palëve kanë ngecur dhe Paris Saint Germain është futur në garë ku po tenton të përfitojë nga rasti për transferimin e talentit francez.

PSG është gati t’ia plotësojë të gjitha kërkesat lojtarit, derisa mund të ofroj deri në 45 milionë euro për transferimin e tij në Parc de Princes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori