LAJMI I FUNDIT:

Osimhen, mungesa e madhe e Napolit ndaj Milanit

Osimhen, mungesa e madhe e Napolit ndaj Milanit

Napoli ka pranuar një lajm të keq pasi sulmuesi Victor Osimhen është përjashtuar nga ndeshja e ardhshme kundër Milanit për shkak të lëndimit.

Reklama

Sulmuesi 24-vjeçar nigerian mori pjesë në kualifikueset e Kupës së Kombeve të Afrikës gjatë këtij pushimi ndërkombëtar, duke luajtur 90 minutat e plota të humbjes 1-0 ndaj Guinea-Bissau.

Ai nuk u paraqit në ndeshjen e dytë me Guinea-Bissau, e cila u zhvillua tre ditë më vonë.

Siç njofton Napoli, Osimhen u kthye nga detyra ndërkombëtare duke u ankuar për shqetësime në muskulin e brendshëm të këmbës së majtë.

Një raund i testeve mjekësore konfirmoi se ai ka pësuar një çrregullim të muskulit, një dëmtim që mund ta mbajë jashtë fushës për disa javë.

Ylli nigerian me siguri do të humbasë ndeshjen e ardhshme me Milanin më 2 prill dhe gjithashtu rrezikon të mos luajë në dy përballjet e tyre çerekfinale të Ligës së Kampionëve me kuqezinjtë, të planifikuara për 12 dhe 18 prill.

Osimhen ka qenë një nga yjet më të spikatur të Napolit këtë sezon, duke shënuar 21 gola në 23 paraqitje në Serie A. /Telegrafi/