LAJMI I FUNDIT:

Orari i gjashtë xhirove të fundit në Superligën e Kosovës – Ballkani, Llapi apo Drita ka orar më të mirë

Orari i gjashtë xhirove të fundit në Superligën e Kosovës – Ballkani, Llapi apo Drita ka orar më të mirë

Kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje të sezonit 2023/24, Ballkani, Llapi dhe Drita do të vazhdojnë të luftojnë fuqishëm për titull.

Ilir Daja, Tahir Batatina dhe Zekirija Ramadani do të luftojnë për titullin e kampionit në këtë sezon, i cili mund të vendoset me foto-finish.


Kjo pasi, Ballkani është lideri me 60 pikë, ndërsa Llapi dhe Drita kanë nga 58 pikë, pra vetëm dy pikë diferencë.

Standings provided by Sofascore

Sa i përket orarit, kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në fund, të tri ekipet që po luftojnë për titull, kanë nga tri ndeshje në shtëpi dhe tri mysafir.

Por sa i përket përballjeve mes vete, do të takohen vetëm Llapi me Ballkanin dhe atë në xhiron e 35-të (të para fundit) në “Zahir Pajaziti.

Rezultatet dhe renditja pas javës së 30-të në Superligën e Kosovës – Ballkani lider, Drita dhe Llapi në ndjekje
Lexo po ashtu Rezultatet dhe renditja pas javës së 30-të në Superligën e Kosovës – Ballkani lider, Drita dhe Llapi në ndjekje

Ballkani ka udhëtime te Gjilani, Malisheva dhe siç e cekëm te Llapi, ndërsa pret në Suharekë Dukagjinin, Fushë Kosovën dhe Prishtinën.

Llapi luan mysafir te Prishtina, Gjilani dhe Liria, ndërsa pret në shtëpi Feronikelin, Malishevën dhe Ballkanin.

Në anën tjetër Drita do të udhëtojë te Dukagjini, Prishtina dhe Gjilani, ndërsa pret në shtëpi Malishevën, Foronikeli 74 dhe Fushë Kosovën.

Se kush do të shpallet kampion mbetet të shihet kur kanë mbetur edhe 18  pikë në lojë. Më poshtë keni të gjitha ndeshjet e mbetura të tre rivalëve për titull.


Orari i Ballkanit deri në fund

Gjilani – Ballkani

Ballkani – Dukagjin

Malisheva – Ballkani

Ballkani – Fushë Kosova

Llapi – Ballkani

Ballkani – Prishtina


Orari i Llapit deri në fund

Prishtina – Llapi

Llapi – Feronikeli

Gjilani – Llapi

Llapi – Malisheva

Llapi – Ballkani

Liria – Llapi


Orari i Dritës deri në fund

Dukagjini – Drita

Drita – Fushë Kosova

Prishtina – Drita

Drita – Feronikeli 74

Gjilani – Drita

Drita – Malisheva


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

La Liga
Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

La Liga
Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

La Liga
PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

Ligue 1
Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

La Liga
Ylli i Atletico Madridit i hapur për t’u transferuar te njëri nga pesë klubet e Serie A

Ylli i Atletico Madridit i hapur për t’u transferuar te njëri nga pesë klubet e Serie A

Ndërkombëtare
Kalo në kategori