LAJMI I FUNDIT:

Opsionet se si Milani mund të kalojë në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve

Opsionet se si Milani mund të kalojë në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve

Presioni mbi supet e Milanit është i madh, pasi ata përgatiten për një ndeshje vendimtare të Ligës së Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit nesër (e marte).

Reklama

Kuqezinjtë aktualisht janë të tretët në Grupin E me katër pikë, dy më pak se vendi i dytë RB Salzburg dhe tre pas liderit të grupit, Chelseat.

Humbjet e njëpasnjëshme ndaj bluve e lënë Milanin në një pozitë të pasigurt me dy ndeshje në grup për të luajtur dhe ata do të jenë të dëshpëruar për rezultate pozitive kundër Dinamo Zagrebit dhe Salzburgut më pas.

E vetmja mënyrë që Milani mund të garantojë kualifikimin në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve është me fitore ndaj Dinamo Zagrebit dhe RB Salzburg.

Humbja ndaj skuadrës kroate, por mposhtja e austriakëve do të bënte që kuqezinjtë të kërkonin që Chelsea të fitonte të dyja dy ndeshjet e mbetura për të rezervuar vendin e tyre në fazën e eliminimit direkt.

Skenari më i ndërlikuar është një fitore dhe një barazim; nëse Milani fiton në Zagreb, ata do të kenë nevojë që Chelsea të mundë RB Salzburgun nesër përpara një barazimi të mundshëm javën e ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori