LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka përfunduar asgjë, Buffon po synon edhe një aventurë jashtë Italisë

Nuk ka përfunduar asgjë, Buffon po synon edhe një aventurë jashtë Italisë

Gianluigi Buffon mund të largohet nga Parma në Serie B në verë pas vetëm një viti për të pasur një përvojë të fundit jashtë vendit.

Portieri 43-vjeçar italian, i cili pas pesë ditësh do të mbushë 44 vjeç, iu bashkua Parmës me buzëqeshje verën e kaluar, duke bërë një rikthim madhështor në klubin e tij të parë profesionist.

Gjërat nuk kanë ecur siç ishte planifikuar, megjithatë, dhe skuadra Emiliane qëndron në vendin e 13-të në tabelën e Serisë B, më afër zonës së rënies sesa vendet e para.

Siç raportohet nga SerieBNews, rezultatet e dobëta të Parmës mund të bëjnë që Buffon të largohet nga klubi i Serie B në fund të sezonit, pavarësisht faktit se kontrata e tij skadon me klubin në vitin 2023.

Reklama

Portieri veteran është i interesuar të ketë një përvojë të fundit me një klub jashtë vendit përpara se të varë dorezat, ndoshta duke marrë vendimin e Lorenzo Insigne pasi anësori i Napolit vendosi t’i bashkohet Toronto FC si një transferim i lirë.

Përditësimet priten gjatë javëve të ardhshme, por ka të ngjarë që Buffon t’i japë lamtumirën futbollit italian më vonë këtë vit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Driton Gajraku
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori