LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 3-1 Arsenal, zhgënjen Leno

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 3-1 Arsenal, zhgënjen Leno
(Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)
Reklama

Arsenali ka pësuar humbje në udhëtim te Wolverhampton Wanderers duke mbetur prapa në garën për pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve.

Falë këtij triumfi, nota mesatare e Wolves (6.90) është më e lartë sesa ajo e Topçinjve (6.09).


Arsenali bën hap prapa, nënshtrohet nga Wolverhamptoni
Lexo po ashtu Arsenali bën hap prapa, nënshtrohet nga Wolverhamptoni

Portieri i Arsenalit, Bernd Leno (4.5), i cili i pranoi tre gola, e ka marrë notën më të ulët në këtë takim.

Granit Xhaka është vlerësuar me notën 6.7, ndërsa lojtari i ndeshjes ishte golashënuesi Diogo Jota (8.5).

Notat e lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Wolverhampton Wanderers (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori