LAJMI I FUNDIT:

Arsenali bën hap prapa, nënshtrohet nga Wolverhamptoni

Arsenali bën hap prapa, nënshtrohet nga Wolverhamptoni
Zhgënjimi i lojtarëve të Arsenalit (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka bërë hap fals në garën për top-katërshe duke pësuar humbje (3-1) si mysafir i Wolverhampton Wanderers.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 28-të të takimit me golin e Ruben Neves. Nuk zgjati shumë dhe u shënua goli i dytë i vendasve, realizues ishte Matt Doherty (37′).

Diogo Jota e shënoi golin e tretë (Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)

Wolves nuk u ndalën me kaq. Në minutat shtesë të pjesës së parë (45’+2), ata e realizuan edhe golin e tretë përmes Diogo Jota.

Me disavantazh prej tre golash, Topçinjtë shkuan në pushim, ndërsa në pjesën e dytë nuk arritën që t’i ndryshonin gjërat, ashtu që e humbën këtë ndeshje. Një gol nderi e shënoi Sokratis (80′).

Festa e lojtarëve të Wolverhampton (Foto: David Rogers/Getty Images/Guliver)

Arsenali mbetet në vend të pestë në tabelë me një pikë më pak se Chelsea që tash mban vendin e katërt dhe është në pozitë më të mirë për Ligën e Kampionëve.

Wolverhampton Wanderers janë ngritur në pozitën e shtatë në tabelë, mirëpo mbesin larg zonës evropiane.

Në xhiron e ardhshme, Wolves luajnë si mysafirë të Watfordit, kurse Topçinjtë si mysafirë të Leicester Cityt. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Kalo në kategori