Roma ka fituar 3-1 ndaj Veronës në kuadër të javës së 12-të në Serie A.

Reklama

Golat për Giallorossët i shënuan Nicolo Zaniolo, Cristian Volpato dhe Stephan El Sharawy, ndërsa për vendasit realizoi Pawel Dawidowicz.

Roma ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.97, ndërsa Verona u vlerësua me 6.44.

Lojtari më i mirë në këtë përballje ishte pikërisht Volpato, që shënoi dhe asistoi nga një herë dhe mori notën 8.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Tammy Abaraham që u vlerësua me 5.5.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Reklama

/Telegrafi/