Roma ka shënuar fitore si mysafir i Torinos si mysafir me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit për të dy skuadrat në Serie A.

Reklama

Tammy Abraham arriti të shënojë dy herë, ndërsa Lorenzo Pellegrini gjeti rrjetën një herë në këtë fitore të Romës.

Pellegrini me notën 8.5 dhe Abraham me notën 8.4 ishin më të vlerësuarit.

Kumbulla u vlerësua me notën 7.1 ishte më i miri në mbrojtje.

Ricardo Rodriguez (5.8) dhe Etrit Berisha (5.9) ishin më të dobëtit në fushë te Torino.

 Notat e lojtarëve

/Telegrafi/