LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Roma 2-0 Spezia, vlerësimi i Kumbullës dhe Manajt

Notat e lojtarëve: Roma 2-0 Spezia, vlerësimi i Kumbullës dhe Manajt
(Foto: Twitter/AS Roma)

Roma i është gëzuar fitores ndaj Spezias në Stadio Olimpico për të marrë pikë të plota në ndeshjen e Serie A.

Reklama

Paraqitja më e mirë e Giallorossëve ka bërë që edhe nota mesatare e tyre të jetë më e lartë se ekipit mysafir.

Golashënuesi Roger Ibanez (8.3) ka notën më të lartë në takim, ndërsa pas tij ndodhet mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla (7.9).

Roma me triumf komod ndaj Spezias
Lexo po ashtu Roma me triumf komod ndaj Spezias

Te skuadra tjetër ka luajtur Rey Manaj, i cili ka notë solide në krahasim me bashkëlojtarët e tij.

Në vijim është vlerësimi i plotë, sipas SofaScore, i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Roma 2-0 Spezia. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori