Real Madridi ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Shakhtar Donetsk me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve.

Karim Benzema shënoi dy gola në këtë ndeshje, ndërsa golin e vetëm për ukrainasit e shënoi Fernando.

Francezi Benzema ishte më i miri në fushë duke u vlerësuar me notën 8.6.

Pas tij te Reali më i miri ishte Vinicius Junior me notën 8.4.

Te Shakhtar u vlerësua Alan Patrick me notën 7.7.

Notat e lojtarëve të Real Madridi dhe Shkahtar Donetsk

/Telegrafi/