Real Madridi e ka nëpërkëmbur Mallorcan në Estadio Santiago Bernabeu për t’u kthyer në krye të tabelës së La Ligas.

Falë lojës mbresëlënëse, Los Blancos kanë marrë notë mesatare dukshëm më të lartë se ekipi mysafir.

Nuk ka dyshim që Marco Asensio dhe Karim Benzema ishin lojtarë të ndeshjes, njëri me het-trik e tjetri me dy gola dhe dy asistime.

Reali nëpërkëmb Mallorcan me goleadë Reali nëpërkëmb Mallorcan me goleadë

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e Mallorcas, Manolo Reina (5.1), ndërsa edhe futbollistët tjetër të mbrojtjes nuk bënë paraqitje të mirë.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve në ndeshjen Real Madrid 6-1 Mallorca, sipas SofaScore. /Telegrafi/