Real Madridi e ka pësuar humbjen e parë në këtë sezon të La Ligas, pasi u mposht 3-2 në duhëtim te Rayo Vallecano në kuadër të javës së 13-të.

Reklama

Golat për vendasit i shënuan Santi Comesana, Alvaro Garcia dhe Oscar Trejo, ndërsa për Los Blancos realizuan Luka Modric dhe Eder Militao.

Përkundër humbjes, Real Madridi ishte ekip më i mirë në fushë sipas SofaScore, duke marrë notën e përgjithme 6.77, me Vallecanon që u vlerësua me 6.63.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Marco Asensio, që u notua me 8.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri i vendasve Stole Dimitrievski, që u vlerësua me 6.0.

Reklama

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Reklama

/Telegrafi/