Interi fitoi me spektakël ndaj Milanit me rezultat 3-0, duke triumfuar në finalen e Superkupës së Italisë.

Federico Dimarco, Edin Dzeko dhe Lautaro Martinez i shënuan golat për zikaltërit në fitoren e tyre.

Dzeko kishte notën më të lartë 7.6, ndërsa të njëjtën notë kishte edhe Milan Skriniar.

Federico Dimarco dhe Alessandro Bastoni po ashtu kishin paraqitje të mirë në këtë përballje.

Lojtari më i dobët në fushë ishte Fikayo Tomori me notën 5.6.

Notat e lojtarëve të Milan dhe Inter

/Telegrafi/