LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Kosova 1-1 Andorra, shkëlqyen Zhegrova dhe Rashica

Notat e lojtarëve: Kosova 1-1 Andorra, shkëlqyen Zhegrova dhe Rashica
Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi

Kosova barazoi 1-1 me Andorrën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Reklama

Golin për Dardanët e realizoi Edon Zhegrova, ndërsa për mysafirët shënoi Albert Rosas.

Kosova ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.01, ndërsa Andorra u vlerësua me 6.66.

Barazim zhgënjyes i Kosovës ndaj Andorrës në “Fadil Vokrri”
Lexo po ashtu Barazim zhgënjyes i Kosovës ndaj Andorrës në “Fadil Vokrri”

Lojtarët me paraqitjen më të mirë u vlerësuan Zhegrova dhe Milot Rashica, të dy u vlerësuan nga Sofascore me notën 7.8.

Edoni u fut nga banka rezervë, ndërsa Miloti luajti për 90-të minuta, duke qenë fantastik në krahun e tij.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Jordi Rubio që u vlerësua me 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja ekipeve sipas Sofascore:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori