LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Koln 1-2 Bayern Munich, Leroy Sane më i dobëti

Notat e lojtarëve: Koln 1-2 Bayern Munich, Leroy Sane më i dobëti

Bayern Munich është shpallur kampion i Bundesliga për 11-ën herë me radhë, pasi fitoi 2-1 kundër Mainzit, ndërsa Dortmundi gaboi ndaj Mainzit, duke barazuar 2-2.

Golat për Bavarezët i shënuan Kinglsey Coman dhe Jamal Musial, ndërsa vendasit realizuan nëpërmjet Dejan Ljubicic.

Bayern Munich ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.81, ndërsa Kolni u vlerësua me 6.51.


Në një fund dramatik, mbyllet sezoni i Bundesligas: Bayern Munich është kampion për të 11-ën herë me radhë
Lexo po ashtu Në një fund dramatik, mbyllet sezoni i Bundesligas: Bayern Munich është kampion për të 11-ën herë me radhë

Coman ishte lojtari i ndeshjes, duke u notuar me 7.8 sipas faqes së specializuar për statistika, SofaScore.

Në anën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Leroy Sane, që u vlerësua me 5.5.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori