LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Juventus 1-0 Fiorentina

Notat e lojtarëve: Juventus 1-0 Fiorentina

Juventusi ka fituar 1-0 ndaj Fiorentinës në kuadër të javës së 22-të në Serie A.

Reklama

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Adrien Rabiot që u asistua prej Angel di Marias.

Juventusi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithsnme 6.81, ndërsa Viola u vlerësua me 6.74.

Juventusi merr fitore të vështirë në shtëpi ndaj Fiorentinës
Lexo po ashtu Juventusi merr fitore të vështirë në shtëpi ndaj Fiorentinës

Lojtarët me paraqitjen më të mirë ishin Alex Sandro dhe Sofyan Amrabat, që u notuan me 7.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj ndeshje doli të ishte Giacomo Bonaventura, që u vlerësua me 6.1.

Vlrësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas Sofascore:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori