Liverpooli barazoi 2-2 në udhëtim te Fulhami, që ishte ndeshja e parë për të dy skuadrat në edicionin 2022/23 në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Darwin Nunez dhe Mohamed Salah, ndërsa për vendasit realizoi Aleksandar Mitrovic.

Fulhami ishte ekip më i mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.93, me Liverpoolin që u vlerësua me 6.74.

Liverpooli e nisë edicionin e ri me barazim – ndalet nga Fulhami Liverpooli e nisë edicionin e ri me barazim – ndalet nga Fulhami

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Mitrovic, që u notua me 9.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj ndeshjeje doli të ishte James Milner, me vlerësimin 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/