Eintracht Frankfurt ka arritur ta mposht Rangersin pas penalltive në finalen e Ligës së Evropës, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet u mbyllën baras 1-1. 

Joe Aribo shënoi i pari për Rangers, ndërsa Rafael Borre barazoi shifrat.

Nga penalltitë më të mirë ishin gjermanët që fituan 5-4, ku i vetmi që gaboi ishte Aaron Ramsey.

Dy lojtarët më të vlerësuar ishin portieri gjerman Kevin Trapp e notën 7.5 dhe mbrojtësi i Rangers, James Tavarier.

Lojtari më i dobëti i takimit ishte mbrojtësi Tuta me notën 6.1.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/