LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Atalanta 0-1 Juventus: Danilo dhe Bremer më të mirët, Gjimshiti stabil

Notat e lojtarëve, Atalanta 0-1 Juventus: Danilo dhe Bremer më të mirët, Gjimshiti stabil

Juventusi kam fituar në finale të Kupës së Italisë ndaj Atalantas me rezultat 1-0 për të marr me vete trofeun e dytë më të rëndësishëm në Itali.

Golin e vetëm në ndeshje për Zonjën e Vjetër e shënoi Dusan Vlahovic që në start të takimit.


Lojtari më i mirë i dndeshjes ishte Danilo me notën 8.2, ndërsa pas tij u vlerësua Bremer me 7.9.

Berat Gjimshiti kishte një notë prej 7.4 prej më të mirëve të skuadra e tij.

Lojtari më i dobët në fushë ishte Iling Junior me notën 6.2.

Notat e lojtarëve të Atalantas dhe Juventusit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori