Është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare regjisorja Vjosa Berisha.

Reklama

Ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale, me shumë projekte filmike.

Vdekja e saj ka lënë një boshllëk të madh për miqtë, familjarët e të gjithë ata që e njohur nga afër.

Foto: Screenshot/Facebook

Krahas figurave publike nga fusha e artit e kulturës, për vdekjen e Berishës shprehën ngushëllime edhe disa nga politikanët.

Rama shpreh ngushëllime për vdekjen e Berishës: Sot, Prishtinës iu shua një dritë që përgjatë 20 viteve ka rrezatuar në skenën kulturore e kinematografike Rama shpreh ngushëllime për vdekjen e Berishës: Sot, Prishtinës iu shua një dritë që përgjatë 20 viteve ka rrezatuar në skenën kulturore e kinematografike

Vlora Çitaku, Blerta Deliu, Uran Ismaili, Adriana Matoshi, Daut Haradinaj, Memli Krasniqi dhe Meliza Haradinaj – kanë qenë disa nga figurat politike që reaguan për vdekjen e regjisores kosovare.

Postimet e tyre ua sjellim më poshtë:

Foto: Screenshot/Facebook

Foto: Screenshot/Instagram

Foto: Screenshot/Facebook

Foto: Screenshot/Facebook

Reklama

Foto: Screenshot/Facebook

/Telegrafi/