LAJMI I FUNDIT:

“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës

“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës
Foto: Screenshot/Facebook

Është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare regjisorja Vjosa Berisha.

Ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale, me shumë projekte filmike.

Vdekja e saj ka lënë një boshllëk të madh për miqtë, familjarët e të gjithë ata që e njohur nga afër.

Foto: Screenshot/Facebook

Krahas figurave publike nga fusha e artit e kulturës, për vdekjen e Berishës shprehën ngushëllime edhe disa nga politikanët.

Rama shpreh ngushëllime për vdekjen e Berishës: Sot, Prishtinës iu shua një dritë që përgjatë 20 viteve ka rrezatuar në skenën kulturore e kinematografike
Lexo po ashtu Rama shpreh ngushëllime për vdekjen e Berishës: Sot, Prishtinës iu shua një dritë që përgjatë 20 viteve ka rrezatuar në skenën kulturore e kinematografike

Vlora Çitaku, Blerta Deliu, Uran Ismaili, Adriana Matoshi, Daut Haradinaj, Memli Krasniqi dhe Meliza Haradinaj – kanë qenë disa nga figurat politike që reaguan për vdekjen e regjisores kosovare.

Postimet e tyre ua sjellim më poshtë:

Foto: Screenshot/Facebook
Foto: Screenshot/Instagram
Foto: Screenshot/Facebook
Foto: Screenshot/Facebook
Foto: Screenshot/Facebook

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalojnë tensionet në Big Brother VIP Albania, Egla dhe Ledjona me debat të ashpër me njëra-tjetrën

Eskalojnë tensionet në Big Brother VIP Albania, Egla dhe Ledjona me debat të ashpër me njëra-tjetrën

Magazina
Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Magazina
E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e

E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e "vdekjes" për çiftin Ilnisa-Meriton

Magazina
E feston ditëlindjen reale një herë në katër vite, Capital T mbush 32 vjet në datën e rrallë të këtij viti të brishtë

E feston ditëlindjen reale një herë në katër vite, Capital T mbush 32 vjet në datën e rrallë të këtij viti të brishtë

Magazina
Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Magazina
Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Magazina
Kalo në kategori