Ditët e vikendit gjithmonë janë të rezervuara për takimet e ligave dhe kështu klubet evropiane nuk kanë kohën e duhur për të kompletuar transferimet e tyre.

Skuadrat angleze nuk kanë qenë fare aktive, por gjigantët gjerman, Bayern Munich, në krye me Carlo Ancelottin ishin shumë aktiv, transmeton Telegrafi.

Sevilla rrëzon Realin nga froni, tashmë është vetëm një skuadër e pamposhtur në top pesë ligat evropiane (Foto) Sevilla rrëzon Realin nga froni, tashmë është vetëm një skuadër e pamposhtur në top pesë ligat evropiane (Foto)

Edhe klubet e Serie A ishin pak aktive dhe zakonisht me transferime të vogla, ndërsa më poshtë keni të gjitha zyrtarizimet e rëndësishme që janë bërë gjatë vikendit:

Simone Zaza u huazua te Valencia nga Juventusi

Sebastian Rudy kaloi nga Hoffenheimi te Bayern Munich si transferim i lirë

Niklas Sule nga Hoffenheimi te Bayern Munich për 35 milionë euro

Chelsea riktheu Patrick Bamford nga huazimi që ishte te Burley

Sidney Sam u transferua te SV Darmstadt si huazim nga Schalke 04

Anderlecht nënshkroi me Adrien Trebel nga Standard Liege

Joe Maguire iu bashkua Fleetwood Town nga Liverpooli

Marco Sportiello kaloi te Fiorentina nga Atalanta si huazim 18 mujor

Darijo Srna e konfirmoi se nuk do largohet nga Shakhtar Donetsk, edhe Barcelona ka shfaqur interesim për atë