LAJMI I FUNDIT:

Nga Zanetti, te Lampard dhe Ronaldo – Mourinho zbulon 11-shen më të mirë të lojtarëve që ka trajnuar

Nga Zanetti, te Lampard dhe Ronaldo – Mourinho zbulon 11-shen më të mirë të lojtarëve që ka trajnuar

Trajneri i njohur portugez, Jose Mourinho ka trajnuar disa nga lojtarët më të mirë që kanë luajtur futboll në vitet e fundit.

Sado e vështirë të jetë, portugezi ka vendosur të emërojë 11-shen e tij më të mirë të lojtarëve që kanë punuar nën urdhrat e tij.


Mourinho, i cili ka drejtuar gjatë karrierës së tij klube si Benfica, Leiria, Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid, Manchester United, Tottenham dhe Roma, është dashur të marrë disa vendime të vështira.

“Special One” është detyruar të lërë jashtë emra të shquar si Iker Casillas, Marcelo, Karim Benzema, Zlatan Ibrahimovic, Samuel Eto’o, Wesley Sneijder dhe Romelu Lukaku.

Megjithatë, skuadra, të cilën ai e listoi për mediumit Daily Mirror, përmban shumë emra të mëdhenj që kanë bërë karrierë të madhe në futbollin botëror.

Rreth tetë nga 11 lojtarët punuan nën urdhrat e Mourinhos te Chelsea, shumica prej tyre në periudhën e tij të parë, me përjashtim të Eden Hazard, të cilin ai e stërviti në stazhin e tij të dytë në Stamford Bridge.

Formacioni 4-3-3 i Mourinhos: Petr Cech; Javier Zanetti, John Terry, Ricardo Carvalho, Ashley Cole; Claude Makelele, Frank Lampard, Mesut Ozil; Eden Hazard, Didier Drogba, Cristiano Ronaldo;

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori